44. kolo I. hokejovej ligy

07.02.2010 Celý región

HK 95 Považská Bystrica - HC Prešov 07 8:3 (4:2, 0:1, 4:0)
Góly: 6. Bujdák (Slávik, Hegyi), 8. Kubrický (Smerčiak, Koleda), 12. Stráňovský (Havlíček, Bujdák), 16. Zlocha (Koleda, Smerčiak), 43. Filo (Havlíček, Bujdák), 48. Jelinek (Kubrický, Koleda), 51. Kubrický (Zlocha) v pres. 5:3, 56. Slávik (Martin Tamaši, Filo) - 2. Chovan (Pavlovský), 16. Novák (Kövér, Caban), 24. Troliga (Pavlovský) v pres. 5:3
Vylúčenia: 2:5 na 2 min. , navyše Smerčiak 0 HAK.
Presilovky: 1:1.
Rozhodovali: Krist - Nosek, Vido

Prekvapujúco vysoké, ale zaslúžené víťazstvo dosiahli aktívnejší a v streľbe úspešnejší domáci, ktorí už v 16. minúte zápasu viedli 4:1. Hostia síce v 2. tretine znížili na 4:3, ale záverečná tretina sa hrala plne v réžii dobre strelecky naladených "Panterov".

MHK Kežmarok - MŠHK Prievidza 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)
Góly: 21. Svitana (Michal Gavalier, Majeský), 30. Vastuško (Ihnačák), 36. Majeský (Svitana, Polaček) v oslab. , 37. Žemba (Michal Gavalier, Vastuško) v oslab. , 46. Žemba (Marcinko, Vastuško), 54. Ihnačák (Majeský)
Vylúčenia: 6:4 na 2 min
Oslabenia: 2:0
Rozhodovali: Višňovský - Farkaš, Paulíny
divákov: 330

Hornonitrania v prvej časti hry favoritovi ešte statočne odolávali, ale od druhej už pohoreli v defenzíve a menej skusený brankár Potočník napokon lovil zo siete poltucet. Prievidžania hrali v silne kombinovanej zostave.

ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bardejov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Konečný (Rybárik, Filip), 30. Adrián Kolník (Peško, Mucha) v pres. , 57. Konečný (Rybárik, Baran) v pres. - 10. Halász (Klimek, Dutkovič) v pres.
Vylúčenia: 5:7 na 2 min. , navyše Rybárik 10 FILM - Tomaška 10 NAP_Z.
Presilovky: 2:1.
Rozhodovali: Matula - Masný, Jankovič
divákov: 508

Piešťany sa stali suverénnym víťazom základnej časti prvej ligy, čo potvrdili aj víťazstvom v záverečnom stretnutí, v ktorom sa ujali vedenia už v 9. sekunde Konečným. Hostia v záverečnej časti strelili kontaktný gól a zdramatizovali vývoj odvolaním brankára, ale boli to domáci, ktorí skórovali do prázdnej bránky. Po stretnutí hráči Piešťan obdržali z rúk generálneho manažéra SZĽH Jána Tarabu Pohár prezidenta SZĽH pre víťaza základnej časti I. hokejovej ligy.

HK Brezno - HC Dukla Senica 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 24. Šimčík (Bálint) v pres. , 36. Sýkora (Bais) v oslab. , 51. Ondruška (Paško, Bálint) v pres. 5:3, 52. Sýkora (Šimčík, Bais) v pres. 5:3 - 30. Novák (Rusňák)
Vylúčenia: 3:12 na 2 min. , navyše Holeš 10+20 NESPH, Buček 10 NAPHK, 25 TH, 5 NESPH, Novák 25 TH, 5 NESPH.
Presilovky: 3:0
Oslabenia: 1:0.
Rozhodovali: Píšťanský - Moravec, Vojtek,

MHK Dolný Kubín - HK Dukla Michalovce 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
Góly: 29. Droppa (Blaščík, Hančiak) v pres. , 34. Blaščík (Dzuriak, Hančiak), 57. Rec (Blaščík, Hančiak) - 14. Segľa (Slovák, Krecháč) v pres. , 31. Krecháč (Marinčin, Slovák) v pres. , 36. Mach (Pavličko), 54. Marinčin (Mravec), 55. Miľovčík (Štefanech), 59. Štefanech (Marinčin)
Vylúčenia: 2:5 na 2 min.
Presilovky: 1:2
Rozhodovali: Jung - Hronský, Hanko
divákov: 205

HC Topoľčany - HC 07 Detva 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 2. Klačanský (Mihalik, Kutňanský), 22. Bystričan (Tvrdík, Káčer) v pres. , 51. Klačanský (Kutňanský, Gális) v pres. - 23. Srnka (Škvarka, Lalka)
Vylúčenia: 4:6 na 2 min
Presilovky: 2:0
Rozhodovali: Müllner - Štefik, Výleta
divákov: 738

HK Trnava - HK Trebišov 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Góly: 12. Šoltys (Kopejtko, Čunderlík) v pres. , 18. Stupka (Grman, Joanidis), 28. Hutár (Tarnóczy), 40. Čunderlík (Magušin, Grman) v pres. - 7. Findura (Zagyi, Gašpar), 24. Zagyi (Findura, Kobeľa) v pres.
Vylúčenia: 9:10 na 2 min
Presilovky: 2:1
Rozhodovali: Pagáč - Bednarič, Návratek